Termikel Online Satış Mağazası
About Us

KURUMSAL

1957

 

Kayseri’de Termo Düdüklü Tencere Fabrikası'nın kurulmasıyla 1957 yılında ticaret hayatına başlayan Sayın Mehmet Kaya, “Ticarette başarının yüzde ellisi cesaret, yüzde ellisi nezaket” prensibini temel alarak bugün birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 9 firmadan oluşan Termikel Şirketler Grubu'nun temellerini Ankara'da atmıştır.


1969

 

Termikel Türkiye’deki ilk cam kapaklı köşeli alüminyum fırınını üreterek sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini almıştır.

1974

Türkiye’nin ilk cam kapaklı köşeli içi emaye kaplamalı fırınını üreterek o dönemde Türkiye’de Dünya standartlarında ürün üretebilme kabiliyetini kazanmıştır.


1985

Türkiye’nin ilk mini otomatik sıkıcılı çamaşır makinesini üreterek sektörün ihtiyaçlarına en hızlı şekilde uyum sağlayabilmiştir.

1990

Türkiye’nin ilk eksantrik kayışlı yayık makinesiyle çok yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır.

1994

1994 yılında elektronik sektöründe hizmet vermeye başlayan Elektromed firması 1994’ten bu yana ürettiği 10.000.000'a yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. ön ödemeli sayaç üreticisi unvanına sahiptir..


2003

Termikel Solo fırın üretimine başlayarak sadece pişirici ürünler sektörüne yoğunluk vermeye başlamıştır.

2005

Türkiye’nin ankastre fırın üreten ikinci firması olan Termikel sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek yatırımlarını ankastre ürünler üzerine yapmaya başlamıştır.

2009

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en modern tesislerinden birini faaliyete geçirerek 60.000 m2 açık alan üzerine inşa edilen 45.000m2’lik yeni tesislerinde üretimini gerçekleştiren Termikel; yıllık 1.500.000 adet ankastre fırın, ankastre ocak, davlumbaz, solo fırın, solo ocak ve kuzine fırın üretim kapasitesi ile sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya daha hızlı hizmet vermeyi sürdürmektedir.


 

2012

 

Davlumbaz üretimine de başlayarak ankastre ürünlere olan yatırımlarını sürdürmüştür.

2013

 

Almanya Federal Parlamento’sunun bir girişimi olarak 1953 yılında kurulan German Deisng Counsil tarafında "Interior Innovation Award Winner 2013" ödülüne layık görülen Termikel bu ödülün sahibi olarak endüstriyel tasarım alnındaki başarasını kanıtlamıştır.


Vizyon Misyon


 

MİSYON ‘’Kalitesiyle Özel’’ yenilikçi ürünleri ile beklentileri karşılayarak yaşamı kolaylaştırmak
VİZYON 2023 yılına kadar alanında dünyanın ilk 15 firması, Türkiye'nin ilk 3 markası arasına girmek

Temel Değerler


 

• Güvene ve saygıya dayalı ekip çalışmasına önem vermek
• Bilgiyi paylaşmak, görüşleri tartışmak, müşterek karar almak
• “Kalitesiyle Özel TERMİKEL” ilkesine dayanarak kaliteli üretim yapmak, dürüst hizmet vermek
• “Ticarette başarının yarısı cesaret, yarısı nezaket” ilkesini benimseyerek iş yapmak


 

AHMET KAYA


Başkan
Termikel’in kuruluş temelleri 1957 yılında kurucumuz Hacı Mehmet Kaya tarafından, Türkiye’ye duyduğu güven ile, kendisinin sahip olduğu çalışma azmi, müteşebbis ruhu, icat çıkartma kabiliyeti ve vatan sevgisi ile atıldı. Bu değerler bizlere hiç eskimeyecek örnek ve rehber oldu. Termikel Şirketler Topluluğu, kuruluşundan bugüne kadar hızlı bir değişim ve büyüme süreci yaşamış ve dokuz şirketi ile başta elektronik ve dayanıklı tüketim malları sektörleri olmak üzere çeşitli sektörlerde yaşamaya devam etmektedir. Yeni yatırımlar, teknolojik yenilenme, yeni pazarlar ve yeni ürünlerle gelişmesini sürdürmektedir