Termikel Online Satış Mağazası
Corporate Profile

 

KURUM PROFİLİTermikel 1957 yılında Sayın Hacı Mehmet Kaya tarafından ‘Termo Düdüklü Tencere’ fabrikasının Kayseri’de kurulmasıyla ticaret hayatına başlamıştır. Birçok farklı sektörde faaliyet gösteren ve 9 firmadan oluşan Termikel Şirketler Grubu'nun temelleri ise Ankara'da atılmıştır.
Grubun iki lokomotifi, elektronik sektöründe hizmet vererek 1994’ten bu yana ürettiği 10.000.000'a yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. ön ödemeli sayaç üreticisi unvanına sahip Elektromed ve Türkiye ve Dünya'ya hizmet veren elektrikli ev aletleri üretimi gerçekleştiren Termikel'dir.
Termikel A.Ş., elektrikli ev aletleri üretimi ile kuruluşundan bu yana ilk cam kapaklı köşeli fırın, ilk mini otomatik sıkıcılı çamaşır makinesi, ilk eksantrik kayışlı yayık gibi ilklere imza atarak sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini almıştır.
Yarım asrı aşkın süredir Türk mutfaklarının vazgeçilmez markası olan Termikel globalleşen ve ‘küresel köy’ haline gelen Dünyadaki değişimlere ayak uydurarak bugün dünya markası olmayı başarmıştır. Dünyada 75 ülke ve 110'a yakın firma ile ticaret yapan Termikel, Dünya mutfaklarının yemeklerine lezzet katmaktadır.
Üretmiş olduğu ürünlerin müşteri ihtiyaçlarını ve zevklerini karşılaması doğrultusunda bugün Türkiye’nin lokomotif markalarından olan Termikel, Cumhuriyetimizin 100. yılında 1 milyar dolarlık satış hacmine ulaşmayı hedeflemektedir. Yurt içi ve yurt dışındaki satış potansiyeli, yurt dışında çalışmış olduğu markaların ve ülkelerin her geçen gün artması ve Türkiye’nin dört bir yanına açılan ‘Termikel Store’ler ile bu hedefe hızlı adımlarla ilerlemektedir.